Halı ve Koltuk Temizleme Hizmeti

Halı ve Koltuk Temizleme Hizmeti
12.05.2022
1
HALI YIKAMA HİZMETİ

Halılar sipariş isteğini takiben ücretsiz servis araçlarıyla müşterinin adresinden alınır. Akabinde müşteriye özel kodlanarak etiketlenir.

Etiketlenen halılar fabrikamıza ulaştırılır. Fabrikada halılar eğer özel kesim ise ölçülür ve türlerine uygun yıkama kategorilerine ayrılır. Kategorilere ayrılan halılar yıkama öncesi tozlarından arındırılmak üzere toz alma makinesine girer.

Toz alma işleminin ardından varsa halıda yer alan lekelere halı türüne uygun leke çıkarıcı uygulanır ve tam otomatik halı yıkama makinesinde tek başına, diğer halılar ile karıştırılmadan ve el değmeden gerekirse defalarca yıkanır. Tam otomatik halı yıkama makinemiz halıları özel olarak ıslatır, üzerine özel halı yıkama şampuanımızı püskürterek defalarca fırça darbeleriyle yıkar.

Yıkama işleminin ardından makinemizde bulunan gelberi sıyırma aparatıyla halı tamamen içinde bulundurduğu kirli köpükten arındırılır ve durulama kısmına doğru ilerler. Durulama işleminde halınıza basınçlı su püskürtülerek tamamen ıslatılır. Durulama bittiğinde ise halılar hav yönüne, yani süpürülen yöne göre tekrar fırçalanır ve ardından da rulo haline getirilerek sıkma işlemine alınır.

Sıkma işleminin sona ermesiyle birlikte halılarınız %95 oranında kurumuş hale getirildikten sonra kapalı mekanlardan oluşan kurutma odamıza asılır.
Kurutma işlemi tamamlandıktan sonra halılar paketleme bölümüne götürülür ve son kalite kontrol işlemleri yapılır. Leke tespit edilirse yıkama işlemi tekrar baştan başlar.

Son olarak halılar parfümlenerek paketlenir, ayrım işlemi yapılır ve müşteriye bilgi verilerek teslimat işlemleri başlatılır.

Halı yıkama işlemi süresi mevsimlere göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak 4 – 7 gün arasında değişmektedir. Halı yıkama siparişi oluşturmak veya detaylı bilgi almak için bize dilediğiniz an ulaşabilirsiniz.

YERİNDE KOLTUK YIKAMA HİZMETİ

Yerinde koltuk yıkama, günümüzde en çok tercih edilen yerinde temizlik hizmetlerinden bir tanesidir. Üstelik bu hizmeti bizden aldığınızda oldukça ekonomik fiyata kaliteli bir koltuk yıkama hizmeti alabileceğinizi garanti ediyoruz. Yerinde koltuk yıkama hizmetinden yararlanmak yerine koltukları kendi çabalarınızla temizlemeyi tercih edebilirsiniz fakat evde yetersiz ekipmanla uygulanan temizlik sizlerinde takdir edeceği gibi pekte olumlu sonuçlar vermeyecektir. Kaliteli Halı ve Koltuk Yıkama Firmaları sizi bu zahmetten kurtarıyor ve koltuklarınızı ilk günkü görünümüne geri getirmek için ev ve iş yerlerinize kadar gelerek uygun fiyatlara bu hizmetleri size sunuyor.

İşlemler Nasıl Yapılıyor?
Islatma ve Fırçalama:
Bu aşamada koltuklar tamamen özel ve koltuk türüne uygun şampuanlar ve sıcak su ile ıslatılıyor. Ardından koltuk fırçalama makinesi ile fırçalama işlemi yapılıyor (Her kumaşta kullanılmayabilir).
Leke Çözülmesini Bekleme: Fırçalama işlemi sonrası şampuanın çözücü etkisinin koltuğun iç yüzeyine de ulaşmasını sağlamak amacıyla belirli bir süre bekleniyor. Bu sırada koltuk yüzeyinde eğer varsa lekelere kumaşa uygun leke çıkarıcı uygulanıyor. Yeteri kadar bekledikten sonra en önemli olan vakumlama işlemine geçiliyor.
Vakumlama: Koltuktaki kir ve lekeler yumuşadıktan sonra vakumlama işleminin çok iyi uygulanması gerekir. (İyi vakumlanmayan koltuk hem temiz bir görünüme sahip olmayacak hemde daha sonra kusma yaparak leke ve kirler tekrar koltuk yüzeyine çıkacaktır). Sanayi tipi 3 motorlu koltuk yıkama makinemizde yer alan güçlü vakumlama seçeneğiyle birlikte koltuklar tamamen vakumlanıyor. Vakumlama işleminin ardından koltuklarınız minimum 6 ay süre ile her türlü mikroorganizma, akar, mayt vb. türde zararlı etkenlerden arındırılmış oluyor. Yapılan tüm işlemler ürünün temizlenmesinde yeterli olmazsa en başa dönülerek bütün işlemler tekrar baştan başlıyor.

Yerinde Koltuk Yıkama işlemi ortalama 1 saat sürmektedir. Koltuk yıkama randevusu oluşturmak ve detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ayşe Yılmaz
Ayşe Yılmaz
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?